آشپزی شده با خمیر یوفکا آشپزی شده با خمیر پیراشکی آشپزی شده با خمیر پیتزا

خمیر یوفکا

line

یوفکا چیست؟ خمیري است بسیار نازک که زادگاه آن کشور ترکیه ميباشد و در تهيه لذيذترين غذاهاي اين كشور مورد استفاده قرار ميگيرد ، راحتي در پخت و لذيذ بودن اين محصول باعث شده است كه يكي از پرطرفدارترين غذاها در بسياري از كشورهاي اروپايي و آسيايي شود كه در بعضي از اين كشورها اين خمير با نام فيلو شهرت يافته است .

با اين خمیر میتوان ده ها نوع غذا ، دسر ، شیرینیِ و ميان وعده غذايي متنوع مانند انواع : سمبوسه ، تارت ، پای ، بورک ، باقلوا و.... را در فر، مایکروفر و یا بر روی اجاق گاز توسط يك تابه تهیه كرد .

 

line

شركت 9595 با وارد كردن پيشرفته ترين خط توليد يوفكا از كشور تركيه اقدام به توليد اين محصول در سطح كيفي و كمي بسيار بالا و با رعايت استاندارد هاي ايزو 18001 و 10002 تحت استاندارد سوئيس سرت كشور سوئيس در دو نوع مستطيلي و مثلثي ( مثلثی به جهت پخت متنوع تر غذاها و عدم پِرت خمیر برای مصرف کننده) نموده است تا همچون گذشته پيشتاز در توليد و عرضه محصولات جديد و مفيد در سبد غذايي خانوار باشد .

جذب كم روغن و لذيذ و راحت الهضم بودن اين خمير به دليل وجود پروتئين بالا از ويژگي هاي منحصر به فرد خمير يوفكا 9595 است .

9595 با مطالعه و بررسي دستورات آشپزي با استفاده از خمير يوفكا و مطابق كردن اين دستورات با ذائقه شما هموطنان عزيز سعي بر اين داشته تا آشپزي آسان و خوشمزه اي را با محصولات اين شركت همچون گذشته داشته باشيد .


پخت خمیر یوفکا

 

line

نكات آشپزي محصول :

توجه به چند نكته در آشپزي با خمير يوفكا حائز اهميت ميباشد .

1- اين خمير به دليل نازكي كه دارد زود خشك ميشود به همين دليل اول از همه بايد داراي شرايط نگه داري صحيح باشد به اين ترتيب كه :

اين خمير را در فريزر نگه داري كنيد و توجه داشته باشيد كه اگر بسته خمير را باز كرديد و مقداري از آن را استفاده كرديد براي فريز كردن مابقي خميرها حتما بايد بسته را از همه جا به خوبي بپوشانيد و در صورت امكان آن را درون نايلون ديگري و يا كيسه هاي زيپ دار قرار دهيد به گونه اي كه هيچ هوايي به آن نرسد در غير اين صورت خمير خشك و در نتيجه پودر خواهد شد .

 

2- اجازه دهيد تا خمير در زير لفاف خود از حالت انجماد خارج شود .براي اين كار بهترين راه اين است كه بسته را به مدت 1/5 الي 2 ساعت قبل از مصرف در دماي محيط قرار داده و روي آن يك شكاف 3 الي 4 سانتي ايجاد نماييد تا هوا به مقدار جزئي وارد بسته شده و خلا داخل بسته خارج گردد به اين ترتيب لايه هاي خمير به راحتي از هم جدا ميشوند .

 

3- از مجاورت مستقيم خمير با هوا جدا خودداري نماييد زيرا به علت نازك بودن ، خمير سريعا خشك و بيات ميشود .

 

4- دقت كنيد اگر بسته نيمه استفاده شده خمير را دوباره در فريزر قرار ميدهيد تحت فشار نباشد و كاملا خوابيده بر روي سطح صافي قرار گيرد تا از شكسته شدن خمير جلوگيري شود . ( چون در اين حالت خمير يكبار از حالت انجماد خارج و دوباره منجمد شده است .)

 

5- در صورتي كه خمير شما شكسته شد به هيچ وجه آن ها را درو نريزيد بلكه ميتوانيد در خيلي از موارد از جمله تزئين بر روي شيريني ناپلئوني و دستوراتي مانند گلوله هاي بستني با يوفكا از آن ها استفاده كنيد .

 

6- قبل از استفاده از اين خمير و گذاشتن مواد داخل آن حتما بايد هم ظرف خود را چرب كنيد و هم بايد سطح تك تك لايه هاي خمير را به خوبي مرطوب سازيد .

 

7 - براي مرطوب كردن خمير ميتوانيد با توجه به دستور و بنا به سليقه خود از هر نوع مايعي از جمله روغن ، كره ذوب شده ، تخم مرغ ، شير ، ماست ، آب و يا مخلوط هر كدام از اينها با هم استفاده نماييد .

 

8 - موادي كه براي داخل خمير استفاده ميكنيد نبايد آبدار و يا داغ باشد زيرا باعث پاره شدن خمير ميشود .

 

9 -در صورت ضيغ وقت ميتوانيد غذا خود را از شب قبل آماده كرده و تا قبل از سرخ كردن و يا قرار دادن آن ها درون فر در يخچال نگه داري نماييد فقط به ياد داشته باشيد كه خمير ها را درون ظرفي در بسته قرار داده و يا روي آن ها را كاملا با سلفون بپوشانيد تا از خشك شدن خمير جلوگيري شود .

 

10 - براي تزئين سطح رويي خمير خود ميتوانيد بنا به دستور از سياه دانه ، كنجد ،‌ پودر قند و يا سبزيجات خرد شده و ... استفاده نماييد .

 

11 - پس از پخت بورك ، رول ، بقچه و ... كه سطح رويي خمير ترد ميشود ميتوانيد بالافاصله پس از خارج كردن خمير از درون فر آن ها را درون ظرفي در بسته قرار دهيد و يا رويشان را كاملا با سلفون بپوشانيد اين كار باعث ميشود سطح رويي خمير نيز ملايم شود .

line

شما می توانید با مراجعه به فروشگاه های معتبر مواد غذایی، و یا مراجعه به صفحه نمایندگی و تماس با نمایندگی پخش شهر خود، از نزدیکترین فروشگاه عرضه کننده محصولات 9595 به محل سکونت خود اطلاع یابید و خمیر یوفکا را خرید نمایید.

line

انواع آموزش های آشپزی با خمیر یوفکا را میتوانید با کلیک بر روی تصویر زیر مشاهده کنید

آموزش آشپزی با خمیر یوفکا

line

آموزش آشپزی با گلریز

آموزش آشپزی با رنجبر

سرویس اس ام اس

Template Design:Dima Group