مدل های تزئين شله زرد سفره های افطار
شله زرد قالبی
شله زرد طرح گل
شله زرد با تزئین مغز
و ...

مدل های تزئين شله زرد سفره های افطار
شله زرد قالبی
شله زرد طرح گل
شله زرد با تزئین مغز
و ...

مواد لازم :

دارچین

پسته : خلال و پودر

خلال بادام

خمیر فوندانت

روش تهیه :

با فرارسیدن ماه مبارك رمضان ، اكثر ماها به دنبال داشتن سفره های افطاری زیبا و مناسب با مجالسمان هستیم و شله زرد به عنوان یكی از چیدمان های اصلی و ثابت این سفره ها میباشد كه میتواند هم با طعم خوش و رنگ زیبا و هم با تزئینات زیبا زینت بخش سفره هایمان میباشد . طرز تهیه شله زرد و نكات مهم در تهیه آن را در بخش دسرها قبلا آموزش داده ایم ، اكنون نیز میتوانید در زیر تزئینات زیبا و ساده آن را مشاهده فرمایید .


1. اول از همه به ياد داشته باشید كه تزئین شله زرد بايد متناسب با شكل ظرف باشد به عنوان مثال اگر ظرف شما دایره ای شكل است بايد دارچین يا هر نوع تزئینات مورد استفاده حالت دایره ای داشته باشد يا اگر ظرف بیضوی باشد بايد تزئینات حالت بیضوی داشته باشد به این ترتیب موزون و تناسب ایجاد شده چشم ها را نوازش داده و ظرف زیباتر به نظر میرسد .

2. مطابق با نكته اول روی ظرف را ابتدا با دارچین يك دایره كشیده و بعد به فاصله حدود یك سانت بعد دایره ای هلالی رسم میكنیم . با خمیر فوندانت صورتی و سفید رنگ گل درسته كرده و با خلال پسته روی شله زرد را تزئين میكنیم .

تزئین شله زرد

3 مجدادا ظرف دایره ای شكل است ( مطابق نكته اول ) دایره ای هلالی ایجاد میكنیم ، با خمیر فوندانت رنگی گل ها را اماده نموده و این بار با خلال بادام و پسته روی ظرف را تزئین میكنیم .

آموزش تزئین شله زرد

4 ظرف مستطیلی شكل است وسط ظرف را با دارچین لوزی ( كشيده ای ) رسم كرده دوره آن را گل چیده ، سپس گوشه های كناری ظرف را با خلال بادام و پسته پر میكنیم .

تزئین شله زرد سفره افطار

5 متناسب با هلال های ظرف ، هلال هایی با دارچین روی شله زرد رسم میكنیم و با گل هایی كه با خمیر فوندانت آماده كردیم روی آن را تزئین میكنیم .

جدید ترين مدل های تزئین شله زرد

6. هلال های ظرف را با دارچین پر كرده به طوری كه دایره ای وسط ظرف ایجاد شود ، سپس با كاغذ قالب يك گل را در می آوریم ، كاغذ را بر روی ظرف قرار میدهیم و داخل آن را با دارچین و وسط آن را با پودر پسته تزئین میكنیم .

آموزش تزئین زیبا شله زرد

7. شله زرد قالبی

تهیه این شله زرد كمی متفاوت است از آنچه كه در قبل آموزش داده شد به این ترتیب كه از مقداری پودر ژلاتین در آن استفاده میشود . پودر ژلاتین را درون آب حل كرده و بر روی حرارت غیر مستقیم قرار میدهیم تا كاملا شفاف شود ، سپس در مرحله آخر تهیه شله زرد به آن اضافه میكنیم ، و بعد درون قالب گل رز ریخته و حدود 30 دقیقه درون یخچال قرار میدهیم .

تزئینات سفره افطار

تصاویر از آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی رضازاده

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آموزش آشپزی با گلریز

آموزش آشپزی با رنجبر

سرویس اس ام اس

Template Design:Dima Group