مدل های تزئين خرما سفره های افطار
خرما خوشه ای
خرما طرح گل
خرما با تزئین مغز
و ...

مدل های تزئين خرما سفره های افطار
خرما خوشه ای
خرما طرح گل
خرما با تزئین مغز
و ...

مواد لازم :

خامه

پسته : خلال و پودر

خلال بادام

برگ مو

رنگ خوراكی

پودر نارگیل

کنجد

شکلات : قهوه ای و سفید

خمیر باقلوا

روش تهیه :

 خرما یكی از خوراكی هایی است كه فواید بسياري داشته و به وفور به خوردن آن سفارش شده است و احادیث و روایات زیادی نقل از امامان و پیامبر داریم به طوری كه فرمودند در میان غذاها چیزی محبوبتر از خرما نزد من نیست ، و همینطور گفته اند هركه روزه اش را با خرما باز كند ، ثواب نماز وی 400 برابر بیشتر خواهد شد . پیرو همین مسئله خرما یكی از چیدمان های اصلی سفره های مذهبی و سفره های افطار شده است كه میتواند در صورت داشتن تزئين زيبا ميل مصرف آن را بيشتر كند.

در زیر میتوانید چند نمونه از تزئینات زیبا خرما را مشاهده فرمایید .

1 خرما به شكل خوشه ای

ابتدا سر خرماها را مقداری پودر پسته زده ، سپس آنها را به صورت خوشه ای درون ظرف چیده و برای بالای چیدمان از برگ های طبیعی انگور استفاده میكنیم .

2 اینبار هم مطابق قبل خرما ها را چیده با این تفاوت كه از پودر پسته و خلال بادام بر روی خرماها استفاده كرده و برای خوشه آن از تركیب خامه و رنگ خواركی استفاده میكنیم .

3 خرما با طرح گل

ابتدا هسته خرماها را خارج كرده ،‌ سپس آن ها را برش داده به گونه ای كه چهار الی پنج برش ایجاد شود سپس از خلال بادام و خلال پسته برای تزئین داخل استفاده میكنیم .

4 خرما با روكش خمیری

خمیر را مطابق با خمیر باقلوا آماده كرده ، میگذایم بپزد سپس آنها را نواری برش داده و تعدادی را با قالب گل میزنیم . دور خرما را ابتدا با نوارها پوشانده و سپس از گلها برای تزئین روی آنها استفاده میكنیم .

5 سینی خرما

از این سینی معمولا در پذیرایی های نسبتا بزرگ استفاده میكنیم ، به این ترتیب كه تعدادی از آنها را مانند مورد 4 با خمیر دیزاین كرده و الباقی را با شكلات قهوه ای و نیمه دیگر را با شكلات سفید آغشته كرده ، سپس آنها را درون پودر پسته ، نارگیل ، كنجد و ترافل فرو میكنیم .

تصاویر از آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی رضازاده

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آموزش آشپزی با گلریز

آموزش آشپزی با رنجبر

سرویس اس ام اس

Template Design:Dima Group